Polenská 3, Jihlava
tel prodejna: +420 567 221 757
mobil prodejna: +420 603 164 741
tel. truhlárna, kuchyně: +420 604 273 105
Otevírací doba:
po-pá: 7:00 - 16:30
so: 8:00 - 11:00

Představujeme masivní dubové podlahy z namořených palubek od českého výrobce Morava Wood.

Tvrdé dubové dřevo je pro své vlastnosti leta ověřená podlahová krytina se snadnou údržbou.

Dubové podlahyHlavní výhodou je rychlá realizace pokládky podobně jako u plovoucích podlah s výsledkem krásné dřevěné podlahy z masivu. Cena za metr čtvereční je podobná jako u vinylových nebo luxusních plovoucích podlah!

Oproti klasickým dřevěným podlahám z masivu (palubky, parkety) odpadají další finálizační práce po vlastní pokládce (broušení, lakování nebo mořeni, přebroušení) díky namoření probarvenými oleji přímo od výrobce. U těchto podlah metrová cena za realizaci vyjde často dráž než cena vlastního podlahového materiálu.

Palubky jsou v tloušťce 15mm a šířkách 9cm, 12cm a 15cm.

Palubky jsou opatřeny perem a drážkou,  u šířek 12cm je možné navíc objednat se systémem zámku click (zajištěný spoj, podobně jako u laminátových nebo vrstvených dřevěných podlah).

Dubové podlahy v baruPodklad podlahy je vyrovnaná plocha jako pro pokládku plovoucích, vinylových nebo parketových podlah s podobnými tolerancemi nerovnosti (betonový podklad vystěrkovaný nivelační hmotou).

Vlastní podlahová prkna se lepí lepidlem na parkety. Z výroby namořené palubky se po pokládce dále neupravují (nebrousí,  nemoří).

Palubky jsou z výroby namořené olejem s UV ochranou.

Jejich využití je nejen pro podlahy ale i pro použití v obkladech interiérů.

Údržba dřevěných podlah

Údržba je stejná jako pro klasické dřevěné podlahy (parkety, palubky na roštu). Pro údržbu používejte čístící prostředky pro dřevěné a olejované podlahy (na rozdíl od klasických saponátových prostředků nevymývají olej) nebo čistou vlažnou vodu. Vytírejte po směru prken a po vytření nesmí zůstat stát voda (povrch mírně vlhký ne mokrý).

Pro oživení nabízíme speciální prostředky s olejem (olej Ciranova) a parketové mýdlo pro pravidelné čištění.

 I když se jedná o tvrdé dřevo a snese i velkou zátěž (podlahy v restauracích), je potřeba jej chránit před mechanickým poškozením. Pravidelně zametejte mechanické nečistoty (drobné kamínky a písek), nohy nábytku (zvlášť kovového) opatřete měkkou ochranou (filcové podložky).

Přehled základních odstínů 

blackchocolatedark oakhavanamahoganymud lightnaturalpureteakwhite