Překližky

Jsme dodavatel truhlářských překližek na Vysočině.

Skladem držíme bukové překližky a březové překližky. Borovicové překližky a topolové překližky v omezených tloušťkách nebo na objednání.

Složení překližek

překližka truhl

Překližované desky jsou složené z mnoha vrstev loupaných bukových dýh spojených močovino-formaldehydovým lepidlem. Směr vláken je u každé sousední dýhy na sebe kolmý.

Minimální počet vrstev jsou 3 a zpravidla lichý počet.

Pro své vynikající vlastnosti jako je vysoká pevnost, houževnatost, pružnost a rozměrová stabilita jsou důležitým materiálem v nábytkářské a truhlářské výrobě, při výrobě obalů, hraček a hudebních nástrojů.

Materiál na překližky

Truuhlářské překližky jsou nejčastějí z buku a břízy. Vyrábí se i z jiných dřevin - borovice, topol, smrk a exotických dřevin.

Tloušťka překližek

Truhlářské překližky se vyrábí od 3mm až do 27mm .

 

Využítí překližek

díky vlastnostem (rozměrová stálost a pevnost) mají široké využití

  • v truhlářství nejčastější jako výplně (povrch dveří, boky a záda nábytku, bedny)
  • stolařství pro povrchy stolů a židlí - při úpravách si drží tvarovou změnu (opěradla a sedáky židlí, věšáky a konzole).
  • interiérový designéři pro jejich pevnost při malé tloušťce a přírodní vzhled

Speciální druhy překližek (vodovzdorné ) se používají jako deskový materiál pro externí použití (podlahy a bočnice vozíku, bednění ve stavebnictví atd).Viz sekce vodovzdorných překližek zde

Nabízíme nejlevnější překližku na Vysočině a Jihlavě.

 

 

Sezóna prací okolo domu, chatek a zahrad se blíží a určitě potřebujete něco vyspravit nebo nachystat. Připravili jsme pro vás překližky a s výraznou slevou dali do akce oblíbené vodovzdorné hladké o síle 12,15 a 18mm.  Ty se hodí  na bočnice a podlážky přívěsných vozíků a dodávek,  na venkovní použití jako například bedny na nářadí atd. Nejlevnější vodovzdorné překližky na Vysočině.

Akce platí do konce března 2018

Akci prodlužujeme do konce dubna 2018

preklizkaUnor2018